آیا میدانید آلوده ترین وسایل اتاقها در هتل کدامند؟

هنگامی که برای رزرو هتل به یک سایت اینترنتی و یا آژانس های مسافرتی مراجعه میکنید، به دنبال بهترین مکان برای اقامت خود میگردید، جایی زیبا، لوکس، تمیز و راحت که یک اقامت فراموش نشدنی البته با هزینه ای معقول! امکاناتی که هتل برایتان فراهم میکند از اصول و ملاک های اولیه برای انتخاب آن است. مسلما هیچ مسافری دوست ندارد در مکانی مستقر شود که آلوده و کثیف باشد و امکانات آن باب میلش نباشد. گاهی ممکن است حتی در هتلهای بسیار شیک و لوکس نیز آلودگی هایی وجود داشته باشد که موجب بروز برخی از بیماری ها در مسافران شود. روزیاتو در اخبار گردشگری خود به چند نمونه از لوازم هایی که ممکن است در یک هتل آلوده باشد اشاره کرده است که در ادامه ی مطلب به آنها خواهیم پرداخت.

آلوده ترین وسایل اتاقها در هتل

روبالشی
اولین چیزی که شاید به ذهن هر مسافری برسد، تخت خواب تمیز و راحت و سرویس خواب مرتب است. مسلما در هر بار ورود خروج مسافر، تمامی ملحفه ها تعویض و شسته میشوند که این ساده ترین وظیفه ایست که هر خدمه ای از هتل موظف به انجام دادن آن است. اما ممکن است تنها ملحفه ها عوض شوند اما روبالشی ها به دست فراموشی سپرده شوند، این یعنی در بسیاری از هتلهای دنیا، روبالشی ها پس از تحویل دادن اتاق توسط یک مسافر تعویض نمیشوند. طبق تحقیقاتی که در آمریکا انجام شده است، ثابت شده است که که خدمه هتل‌ها بالش‌ها را روی صندلی کنار تخت گذاشته و ملحفه آن را عوض کرده و دوباره همان بالش‌ها را به تخت بازمی‌گردانند. پس اگر دوست ندارید بر روی همان بالشی سر بذارید که روکشش تعویض نشده است، حین مسافرت یک ملحفه ی کوچک برای کشیدن روی بالش ها با خود به همراه داشته باشید.

آلوده ترین وسایل اتاقها در هتل

آلوده ترین وسایل اتاقها در هتل

کنترل تلویزیون
یکی دیگر از وسایلی که حتی در خانه نیز گاها فراموش میکنیم که آن را تمیز کنیم، کنترل تلویزیون است. این وسیله که یکی ار پرکاربردترین وسایل منزل است در مورد پاکیزگی اش مورد غفلت افراد خانواده قرار میگیرد. مسلما این بی توجهی نیز در رابطه با اتاقهای هتلها نیز صادق است. بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته است ریموت کنترل ها محل اجتماع باکتری E. Coli است. حتی در برخی از گزارشات نشانه هایی از آلودگی های مدفوعی بر روی آنها بوده است که نشان دهنده ی این است که برخی از افراد پس از ترک دسشویی، دستان خود را نمیشویند و با همان دست ها به وسایل از جمله کنترل تلویزیون دست میزنند. پس بهتر است در سفر، یک ماده ضد عفونی کنده همراه داشته باشید تا قبل از استفاده ، آن را ضد عفونی کنید.

روتختی
احتمالا هنگامی که بعد از یک گشت و گذار خوب و هیجان انگیز به اتاق خود در هتل برمیگردید تا کمی استراحت کنید، ممکن است روی روتختی تخت دراز بکشید، که به شما پیشنهاد میکنیم هرگز این کار را انجام ندهید ،چرا که این روتختی ها آلوده ترین مکان ها در اتاقهای هتل میباشند. . سی‌ان‌ان در گزارش نوشته که محققان دریافته‌اند روتختی‌های هتل به‌ندرت تعویض می‌شوند به‌طوری‌که در طول یک سال شاید فقط ۴ مرتبه عوض شوند. این رقم برای اتاقهایی که در سال از مسافران مختلفی پر و خالی میشود بسیار کم است، خودتان تصور کنید که چقدر میتوانند آلوده باشند.

لیوان و ماگ
ممکن است خدمه ی هتل به جای شست و شوی دقیق لیوان ها ،آنها را تنها آب کشی کنند، توصیه میشود که قبل از استفاده حتما از پاکیزگی آنها اطمینان حاصل کنیدو سعی کنید از لیوانهایی که داخل پلاستیک قرار دارند استفاده کنید.

تلفن
از دیگر موارد آلوده در اتاقهای هتل، تلفن ها هستند. تلفن نیز مانند ریمون کنترل ها محل مناسبی برای جمع شدن انواع باکتری ها هستند، فراموش نکنید که قبل از استفاده آن را ضد عفونی کنید.

تیر 29, 1395 4:11 ب.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط