آموزش و پرورش علاقه ای به هتلداری ندارد

یکی از مزیت های فرهنگی بودن اسکان های نوروزی است. همانطور که می دانید هر اله در ایام نوروز مدارس در اختیار فرهنگیان قرار می گیرند تا بعنوان اقامتگاه از آنها استفاده کنند.

امسال هم همانند سالهای پیش آموزش و پرورش همه استانها مراکز اقامتی را برای کارکنانش تدارک دیده تا در سفر های نوروزی دست به دامان هتلداران نشوند.

رئیس اداره تعاون آموزش و پرورش گلستان گفت: آموزش و پرورش علاقه مند به هتلداری و پذیرش مسافر نیست اما به نظر می رسد ظرفیت های گردشگری در استان هنوز به آن اندازه نرسیده است که پاسخگوی نیاز گردشگران باشد.

اسکان در مدارس

اسکان در مدارس

این امر اگرچه به نظر می رسد، برای هتل داران استان چندان خوشایند نباشد و آموزش و پرورش را رقیب خود بدانند اما دبیر ستاد اسکان موقت فرهنگیان آموزش و پرورش گلستان گفت: راه اندازی طرح اسکان از سال های گذشته انجام می شد و برای رقابت با هتل داران استان نیست بلکه برای کمک به آنان می باشد.

رئیس اداره تعاون و رفاه فرهنگیان گلستان با بیان اینکه آموزش و پرورش در این حوزه هزینه های را متحمل می شود، تصریح کرد: در سال 96 علاوه برامکانات موجود 600 تخته فرش، یک هزار و 200 تخته پتو، 210 عدد یخچال 150 دستگاه تلویزیون خریداری شده است. هزینه های جاری آب، برق و گاز را نیز باید به آن اضافه کرد.

آموزش و پرورش گلستان اسکان مسافرین را با هدف حمایت از همکاران فرهنگی سراسر کشور انجام می دهد که یکی از بزرگترین طرح های خدماتی این نهاد در ایام تعطیلات محسوب می شود.

امسال 17 پایگاه ثابت پذیرش مسافرین نوروزی را در استان برعهده دارند و خدمات رفاهی را در 181 مدرسه در قالب یک هزار و 551 به مسافرین ارائه می کنند.

اسفند 28, 1396 9:28 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط