آمار اقامت ها به هتلها اختصاص ندارد

بر اساس آمار و گزارش های منتشر شده از ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، 59میلیون و 343هزار و 678 نفر اقدام به ثبت و پرداخت برای اقامت در هتل کرده اند.
اما این در حالیست که رئیس جامعه هتلداران ایران، جمشید حمزه زاده، تاکید برآنکه این میزان اقامت به هتلها تعلق ندارد، ایگونه گفت: آماری که از نفر شب اقامت نوروزی منتشر شده است به هتلها تعلق ندارد و در واقع می توان گفت این مسافران به هتلها نرفته اند و اینکه در کدام واحدهای اقامتی اقامت داشته اند را نمی دانم.

هتل

وی همچنین با تاکید برآنکه معاون گردشگری با اعلام چنین آمارهایی، آمار اقامت در مراکز اقامتی مجاز مانند هتلها را زیر سوال می برد و آمار ما را غیر واقعی جلوه می دهد  تصریح کرد: ضریب اقامت مسافران نوروزی در هتلهای کشور نسبت به سال گذشته با 10 درصد کاهش روبه رو بوده است. این درحالی است که در دنیا هتلها را به عنوان مراکز اقامتی مجاز معرفی می کنند اما در ایران از مسافر کاشانه گرفته تا خانه های استیجاری در زمره مراکز اقامتی محسوب می شوند.

البته رحمانی موحد در صحبتهای دیگری عنوان کرده است که وضعیت آب و هوا تاثیر زیادی در سفرها داشت، به طوری که سفرهای دور را به سفرهای نزدیک تبدیل کرد و از همین رو آمار بازدید از مراکز تاریخی، فرهنگی و گردشگری بیشتر از آمار نفر شب اقامت بوده است. با این وجود هتلداران همچنان از کاهش ضریب اشغال اتاق های خود خبر می دهند.

فروردین 16, 1396 10:45 ق.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط