آتش سوزی هتل در نوشهر

در حادثه ای ناگوار که روز شنبه 25 فروردین رخ داد هتل متعلق به بانک مرکزی در شهر نوشهر گرفتار حریق شد که متاسفانه این حادثه تلفات انسانی هم در بر داشت.

مسولان آتش نشانی نوشهر بار دیگر از کمبود تجهیزات برای مهار آتش و امداد رسانی گلایه کردند و این موضوع را در مرگ یکی از کارکنان مجتمع اقامتی بانک مرکزی موثر دانستند.

حسین سمرقندی که ریاست سازمان آتش‌نشانی نوشهر را بر عهده دارد در این باره گفت: این آتش‌سوزی ظهر شنبه 25 فروردین در یکی از طبقات مجتمع اقامتی بانک مرکزی واقع در نوشهر رخ داد و بسرعت گسترش یافت. مردی 41 ساله به‌نام قربان احمدی که از کارکنان این مجتمع بود نیز هنگام امداد‌رسانی به مسافران گرفتار شعله‌های آتش شد و بر اثر سوختگی جان باخت. 6 نفر دیگر نیز در این حادثه Incident مصدوم شدند و کارشناسان آتش‌نشانی و نیروی اتتظامی در حال بررسی علت وقوع این حادثه هستند.

آتش نشانی

در ادامه سمرقندی توضیح داد: اقدام نیروهای آتش نشانی در مهار آتش به موقع بود اما کمبود تجهیزات در مهار آتش در این حادثه به وضوح قابل مشاهده بود.

از آنجایی که تجهیزات آتش نشانی حال حاظر که این تیم از آن استفاده می کند به روز نیستند دست آتش نشانان در برخی موارد بسته است.

همچنین نبود سیستم هوشمند اطفای حریق در مجتمع بانک مرکزی نوشهر خود عاملی است که جای بحث دارد. این در حالی است که ایستگاه آتش نشانی نیز فاصله نزدیکی تا محل حادثه ندارد!

شاید اگر در زمان اوج مسافر که نوروز بود چنین حادثه ای رخ می داد و دامنه حریق کمی گسترده تر میبود شاهد اتفاقات تلخ تر از این می بودیم.

لازم است تا مسافرین قبل از ورود به هتل کمی در مورد امکانات آن در شرایط اضطراری تحقیق کنند. هیچ ارزش ندارد به خاطر چندین شب اقامت ارزانتر یا رایگان جان خود و خانواده خود را به خطر انداخت. حوادثی مانند آتش سوزی و زلزله همواره در کمین هستند باید با ایمنی پیشرفت تا در چنین حادثه های ناگواری گرفتار نشد!

آتش سوزی

فروردین 27, 1397 9:20 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط