آتش با برج مشعل دبی چه کرد؟

حدود 10 روز پیش بود که یک برج مسکونی به نام برج مشعل در دبی دچار صانحه آتش سوزی شد و خسارات زیادی به بار آورد. این برج مسکونی که 86 طبقه دارد در منطقه مارینای دبی قرار دارد.

در توضیحات این برج باید گفت که بلندرتین برج مسکونی دبی تا قبل از آتش سوزی بوده است. همچنین بعنوان پنجمین برج مسکونی دنیا هم شناخته میشود.

برای خرید تور دبی کلیک کنید.

این برج چندان هم با آتش سوزی نا آشنا نبوده و یک بار هم در سال 2015 دچار آتش سوزی شد ولی پس از مرمت دوباره ساکنینش به خانه برگشتند.

ویدئویی از این آتش سوزی هم توسط وب سایت جام جم آنلاین تهیه شده که در ادامه مطلب میتوانید تماشا کنید.

برج مشعل دبی در آتش

برج مشعل دبی در آتش

در گزارش ها آمده در آتش سوزی این برج 350 متری هیچکس آسیب جدی ندیده است.

به نقل از شاهدان عینی گزارش شده که آتش ٣٠ تا ۴٠ واحد مسکونی داخل برج را فرا گرفته بود. دو اتومبیل پارک شده در کنار ساختمان هم در اثر فرو ریختن تکه‌های مشتعل جدا شده از ساختمان آتش گرفتند.

ساختمان برج مشعل در محله مرسی (مارینا) در دوبی در سال ٢٠٠۵ آغاز و در ٢٠١١ تکمیل شد و با ارتفاع بیش از ٣٣٠ متر عنوان مرتفع ترین ساختمان جهان را از آن خود کرد. بعدا ساختمان دیگری به نام شماره ٢٣ مارینا در نزدیکی برج مشعل دوبی عنوان بلندترین ساختمان جهان را به دست آورد و به زودی این عنوان به ساختمان برج الامیره واقع در همین محله اختصاص یافت. برج الامیره حدود ۴١٣ متر ارتفاع دارد.

با تکمیل ساختمان شماره ۴٣٢ خیابان پارک در نیویورک در سال ٢٠١۵، این ساختمان با ارتفاع بیش از ۴٢۵ متر در حال حاضر بلندترین ساختمان جهان محسوب می‌شود.

مرداد 24, 1396 1:12 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط